محدودیت تردد

محدودیت تردد در ایام تعطیلات نوروز 1400

فرمانده پلیس راهور ناجا گفت:

در تعطیلات نوروز نیز شرایط متفاوتی خواهیم داشت، سرعت ها به دلیل خلوت‌ شدن معابر بالا میرود، خلوتی شب دلیلی بر افزایش سرعت نیست.

دوربین ها ضمن کالیبره شدن تخلفات را رصد میکنند.

همچنین تعطیلی ایام نوروز ربطی به لغو محدودیتهای تردد شبانه ندارد.

به‌نظر می‌رسد که مسافرت های معمول در نوروز امسال نیز تحت‌تاثیر ویروس کرونا خواهد بود. روزهای طولانی قرنطینه و خانه نشینی اجباری، سبب بالا رفتن اشتیاق سفر در جامعه شده است و آن‌گونه که استنباط می‌شود، بسیاری از خانواده‌های ایرانی عزم سفر در تعطیلات پیش رو را دارند.

از طرفی، اخبار اخیر مبنی بر کاهش آمار مبتلایان به کرونا و کشف واکسن این بیماری، سبب بروز عادی‌انگاری‌ها و چشم‌پوشی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه شده است؛ به‌طوری که طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۷۱٫۷۶ درصد رسیده که این میزان کمترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اواسط آبان ماه تاکنون است. این موضوع با جهش‌های بی‌محابا و پیدایش گونه‌های متعدد این ویروس، زمینه را برای تشکیل موج چهارم پاندمی در فروردین ۱۴۰۰ فراهم می‌کند؛ موج چهارمی که بنا بر گفته مسئولان، بسیار بی‌رحم‌تر و مرگبارتر از قبل خواهد بود.

با این تفاصیل، محدودیتها و تدابیر متعددی در خصوص ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز از جانب مسئولان اندیشیده شده است. بررسی این محدودیت‌ها به شما کمک خواهد کرد تا گزینه‌های ممکن را برای انجام سفرهای نوروزی شناسایی کنید و تعطیلاتی امن و به‌ یاد ماندنی برای خود و خانواده رقم بزنید؛ گرچه با توجه به شرایط فعلی، مطمئن‌ترین گزینه پرهیز از سفرهای غیرضروری است.

بدیهی است که مقررات و محدودیت‌‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا با تغییرات فراوانی همراه است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.