انتقال بیمار اعصاب و روان به بیمارستان های دولتی و خصوصی

انتقال بیماران اعصاب و روان به بیمارستان های دولتی و خصوصی

انتقال بیمار اعصاب و روان توسط تیم حرفه ای و تخصصی مرکز آمبولانس شفا

بیماری روانی به گروهی از بیماریها گفته می شود که با تأثیر بر تفکر و رفتار باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی در وی می شوند.

علت بیماری های روانی به خوبی شناخته نشده است ولی آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک ، استرس های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آنها مؤثر است. افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنیا از جمله این اختلالات هستند.

دسته بندی بیماری های اعصاب و روان دشوار است چون طیف وسیعی از رفتارها را شامل می شود ولی بطور کلی می توان به بیماریهای زیر اشاره کرد.

بیمارى‌هاى اصلی را روان‌پریشی (Psychosis) (سایکوزیس) مى‌نامند. در این حالت شخص دیوانه است و واقعیت را احساس نمى‌کند. سه نوع بیمارى عمده وجود دارد:

  1. روان‌گسیختگى (Schizophrenia) (اسکیزوفرنی) که در آن شخص در دنیاى رویایى خود به‌سر مى‌برد.
  2. روان‌پریشیِ افسردگى – سرخوشى (Manic-Depression): که در آن نشانه‌ها بین افسردگى ژرف و هیجان شدید نوسان دارند.
  3. سوءظن شدید و هذیان‌گویى (Paronia) (پارانویا) که همراه با سوءظن شدید و بى‌دلیل و با گرایش پیش‌رونده به سوى همهٔ جهان در چارچوب یک توهم است.

خانواده و نزدیکان بیمار اعصاب و روان از زمانی که تشخیص می دهند  بیمارشان به گونه ای غیر قابل انکار از بیماری اعصاب و روان رنج می برد همیشه در تلاش هستند تا از روش های غیر تهاجمی مانند گفتگو با بیمار و ترغیب وی به مراجعه به روانپزشک نسبت به کاهش اثرات بیماری و درمان اقدام نمایند.

اما متاسفانه در کشور ما که مراجعه به روانپزشک بعنوان یک تابو محسوب و تقریبا عموم جامعه از مواجهه با آن پرهیز میکنند آیا میتوانیم به سادگی و فقط با گفتگو و خواهش از یک بیمار که در مراحل مزمن بیماری روحی و روانی قرار دارد یا حداقل اینکه از چند نشانه ی این بیماری رنج می برد بخواهیم که به روانپزشک مراجعه نماید؟!

ما بارها دیده ایم که خانواده ها حتی درخواست پنهانکاری و مخفی نمودن شرایط بیمار خود را دارند و از ما میخواهند که بدون جلب نظر همسایگان و آشنایان نسبت به انتقال بیمار اعصاب و روان به مراکز درمانی اقدام نماییم.

با این شرایط قطعا یک بیمار اعصاب و روان با خانواده و نزدیکان خود همکاری ننموده و توافقی برای مراجعه به روانپزشک نمی نماید .

آیا خانواده بیماران تا چه زمانی می توانند عوارض بیماری را تحمل نموده و از روش ها و مداخلات پزشکی برای درمان و بهبودی بیمار خود استفاده نکنند؟

متاسفانه ما شواهد و تجربیات تاسف باری را بارها  و بارها شاهد بوده ایم که وضعیت بیمار بدلیل پنهانکاری خانواده ها یا دلسوزی نابجا روز به روز وخیم تر شده تا جایی که درمان های معمول روانپزشکی در مدت کوتاه قادر به درمان نخواهد بود.

پس چاره چیست؟

مرکز آمبولانس شفا تنها مرکز آمبولانس تخصصی انتقال بیماران اعصاب و روان در ایران میباشد که موسس و مدیر مسئول آن روانپزشک و متخصص بیماریهای اعصاب و روان است و کلیه کادر عملیاتی در تمام سطوح، دارای تجربه طولانی در کار با بیماران اعصاب و روان بوده و سالها به این امر اشتغال دارند.

ما متخصص کنترل و انتقال بیماران اعصاب و روان هستیم که خانواده قادر به متقاعد نمودن وی برای درمان نیستند. ما با جزییات  این امر مهم آشنا هستیم و اطمینان می دهیم که همطراز با خانواده های بیماران به حساسیت ها – دغدغه ها و دلواپسی های آنان اهمیت می دهیم.

ما توانسته ایم تلفیقی از علم پزشکی و تجربه را در کنار توانایی پرسنل فراهم کنیم تا خانواده ها و نزدیکان بیماران اعصاب و روان برای انتقال عزیزانشان راهکار مناسبی داشته باشند.

هدف ما این است که خانواده بیماران به غیر از تحمل رنج بیماری عزیزانشان دغدغه دیگری نداشته باشند.

برای انتقال بیماران اعصاب و روان در تهران و سراسر کشور با ما تماس بگیرید. 021.22878500

فهرست