شرایط بستری شدن در تیمارستان
 1. خانه
 2. بلاگ
 3. شرایط بستری شدن در تیمارستان

شرایط بستری شدن در تیمارستان

بسیاری از افراد با توجه به مشکلاتی فرهنگی که در جامعه وجود دارد، از نام تیمارستان ترس و واهمه دارند. همین امر موجب می‌شود تا بیمارانی که نیاز به بستری در تیمارستان دارند، توسط اطرافیان نادیده گرفته شوند و روز به روز بیماری آن‌ها وخیم شود و در نهایت طول درمان آن‌ها افزایش چشمگیری پیدا کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که هرکسی که مشکل روان‌پریشی داشته باشد، نیاز به بستری شدن در تیمارستان دارد، اما هرگز اینگونه نیست و اگر در مراحل اول بیماری به پزشک مراجعه کنند، در مدت زمان کوتاهی و با صرف هزینه پایین، بیماری آن‌ها درمان خواهد شد.

چه بیمارانی باید در تیمارستان بستری شوند؟

به‌طور کلی، با ظاهر شدن افسردگی و مشکلات روان شناختی، در مراحل اول درمان، مراجعه به روان‌شناس و در صورت عدم بهبودی، مراجعه به روان پزشک الزامی است تا بتوان با استفاده از داروهای ضد افسردگی، بیماران را به بهبودی نزدیک‌تر کرد. به‌طور کلی، اگر این دو مرحله با موفقیت به پایان نرسد و پزشک تشخیص دهد که مشکلات فرد از محیط و رفتار غلط اطرافیان نشات گرفته شده است، در آن زمان، پزشک دستور بستری شدن در تیمارستان را صادر خواهد کرد.

بستری شدن در تیمارستان

دلایل بستری شدن در تیمارستان

 • نیاز به رژیم غذایی برای تقویت جسم بیمار یا دستورات پزشکی برای درمان دارویی، ایجاب می‌کند تا بیماران در تیمارستان بستری شوند.
 • در زمان به اوج رسیدن بیماری روان پریشی، خشم افراد از محیط پیرامون خود به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل نیز باید در محیطی آرام و به دور از تنش خانواده و اطرافیان، به معالجه این افراد پرداخت. تیمارستان محیط بسیار مناسبی جهت کاهش خشم آن‌ها خواهد بود.
 • بیمارانی که به خودکشی فکر می‌کنند و تلاش مضاعف برای انجام آن را دارند، باید تحت نظر پزشک در تیمارستان باشند و اشیا خطرناک برای خودکشی را از کنار آن‌ها دور کرد. در واقع محیط حفاظت شده تیمارستان، فضای خوبی را برای کاهش چنین تمایلاتی ایجاد می‌کند.
 • همچنین بیماران در بیشتر مواقع، به آموزش توسط افراد مجرب و حرفه‌ای نیاز دارند تا رفتار و تفکر آن‌ها اصلاح شود و بتوانند پس از مدت زمانی به آغوش جامعه بازگردند.
 • علاوه بر این باید محیطی وجود داشته باشد تا خانواده‌ها جمع شوند و جهت اصلاح رفتار آن‌ها با بیماران، تلاش‌هایی صورت گیرد. در بیشتر مواقع، بیمار می‌تواند در تیمارستان به بهبودی برسد اما به دلیل رفتار غلط اطرافیان و جامعه، پتانسیل برگشت به بیماری به وجود می‌آید و در نهایت فرد غیر قابل کنترل خواهد شد.
 • در برخی از موارد نیز، به دلیل استفاده زیاد از الکل و مواد مخدر مانند گل، مشکلاتی در ذهن افراد به وجود می‌آید که تیمارستان می‌تواند کمک زیادی به افراد جهت عدم استفاده و در نهایت کنترل بیماری کند.
 • همچنین در برخی از موارد، افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، نیاز مبرمی به شوک درمانی دارند که این کار تنها در تیمارستان قابل انجام است. پس بهتر است تا از نام تیمارستان واهمه نداشته باشید و در صورت بیماری، هرچه سریع‌تر به مرکز بیماران روان شناختی مراجعه کنید.

بستری شدن در تیمارستان

قوانین پذیرش در تیمارستان

 • به‌طور کلی هر مرکز توانبخشی اعصاب و روان یا تیمارستان، قوانین مربوط به خود را برای پذیرش بیماران دارد، اما این قوانینی که گفته می‌شود، تقریبا برای تمامی مراکز مانند بیمارستان میلاد و مرکز توانبخشی بوعلی وجود دارد.
 • پذیرش بیمارانی که عفونت‌های مسری مانند سل، HIV و هپاتیت ب را دارند، در این مراکز مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت و حتما باید نتایج آزمایش خون و ادرار، قبل از ورود به این مراکز مورد تایید قرار بگیرد.
 • همچنین اگر بیماران، دارای اعتیاد به هرگونه مواد مخدر باشند، پذیرش آن‌ها لغو خواهد شد.
 • بیماران روانی که دارای معلولیت جسمی یا سن بالای 60 سال داشته باشند، در این مراکز مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.
 • در نهایت نیز، در صورت دارا بودن قوانین بالا ( بیماران آزاد یا طرف قرارداد با بیمه )، باید پذیرش توسط کمیسیون استانی بیماران روانی انجام شود.
 • علاوه بر این، بیمارستان میلاد با بیمه تامین اجتماعی قرارداد دارد و درصورت وجود بیماری روانی، باید علی الحساب 250 هزار تومان به حساب بیمارستان برای پذیرش پرداخت کنند.

تبصره: به‌طور کلی کلیه افراد زیر 20 و بالای 60 سال، شامل قوانین پذیرش نخواهند بود.

4 دیدگاه. ترک جدید

 • ابوالفضل محمدزکی
  ۱۹/۰۱/۱۴۰۱ ۱۴:۱۵

  سلام برادر من ۳۵‌سالش مواد مخدر شیشه و هروین و انواع قرصهای کلوناز پام دیازپام و سایر قرصها از این خانواده رو مصرف میکنه خانودم امنیت ندارن همسایه ها شاکین.لطفا راهنمایی کنید ما ساکن شهر بروجرد هستیم خواهش میکنم راهنمایی بفرماید

  پاسخ
  • براد منم همینطوره، اگر شما راهی پیدا کردین لطفا به ما بگین، معافیت اعصاب و روان داره و معتاد به همه نوع مواد هم هست از ریتالین تا شیشه و سیگار و ناس و قرص های دیگه. متاسفانه جایی هم قبولش نمی کنن. همه به مرگش راضی شدیم.

   پاسخ
 • ابوالفضل محمدزکی
  ۱۹/۰۱/۱۴۰۱ ۱۴:۱۷

  از کنترل خارج میشه کمپهای که بردیمش نتونستن کاری کن فقط پول دادیم از شما کارشناس محترم که پیامهای من رو میخونید بخاطر یه دختر دم بخت و یه پدرو مادر به دادمون برسید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست