انتقال بیماران به خارج از کشور

انتقال بیماران به خارج از کشور توسط آمبولانس های VIP و کاملا مجهز

در گاهی اوقات بر اساس وضعیت بیمار یا دستورات پزشکی و یا تمایل خانواده و نزدیکان باید از آمبولانس زمینی برای خروج از کشور استفاده گردد.

مسلما در ماموریتهای خارج از کشور ، زمان حضور بیمار در آمبولانس بسیار بیشتر از انتقالات داخل کشور میباشد. چون طول مسافت بیشتر بوده و صرف وقت برای  تشریفات مرزی و گمرکی را نیز باید در نظر بگیریم.

بسیاری از بیمارانی که باید بصورت زمینی به کشورهای دیگر اعزام شوند شاید اهل و ساکن ایران نباشند و با زبان پارسی نیز آشنایی نداشته باشند. خانواده این بیماران در اکثر اوقات دچار استرس های متعدد هستند.گذشته از شرایطی که بیمار در آن قرار دارد، از چگونگی انتقال بیمارشان توسط آمبولانس تا انجام تشریفات گمرکی و مرزی و حتی رفع نیازهای خودشان و بیمار تا رسیدن به مرزهای ایران از جمله دغدغه هایی است که با آن روبرو می باشند.

همین موضوع برای بیماران ایرانی که برای درمان به کشورهای همسایه مراجعه نموده اند نیز صدق میکند.

ما در مرکز آمبولانس شفا کلیه شرایط لازم برای انجام ماموریتهای خارج از کشور را فراهم نموده ایم.

انتقال بیماران به خارج از کشور

آمبولانس های مدرن و مجهز که علاوه بر تجهیزات مراقبتهای ویژه از امکانات رفاهی خاص برخوردار می باشند را در نظر گرفته ایم تا بتوانیم دغدغه های این عزیزان را کاسته و سرویس پزشکی و خدمات رفاهی را بصورت یک پکیج VIP به متقاضیان ارائه نماییم.

آمبولانس هایی که برای خروج از کشور در نظر گرفته شده اند دارای مجوزهای لازم از سازمانهای ذیربط بوده و پلاک ترانزیت از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دریافت نموده اند. پرسنل این آمبولانس ها از تحصیلکردگان رشته های پزشکی و دارای گواهینامه رانندگی بین المللی و پاسپورت می باشند.

اگر بیمار تبعه یکی از کشورهای همجوار مثل: ترکیه- کردستان عراق- عراق- آذربایجان-  افغانستان- پاکستان باشد تا حد امکان سعی می کنیم حداقل یکی از پرسنل تسلط کامل به زبان کشور مذکور داشته باشد تا ارتباط کلامی مطلوب بین بیمار و خانواده بیمار با پرسنل آمبولانس برقرار گردد. در غیر اینصورت حتما یکی از پرسنل مسلط به زبان انگلیسی خواهد بود.

ما به تشریفات گمرکی در مرزهای ایران کاملا آشنا هستیم و پرسنل آمبولانس وظیفه خواهند داشت تا بیشترین تلاش خود برای انجام امور قانونی عبور از مرزها را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.

انتقال بیماران به خارج از کشور
مرزهای مجاز زمینی بین ایران و کشورهای همسایه برای ورود و خروج
نوردوز- گذرگاه مرزی ایران با ارمنستان
آستارا- گذرگاه مرزی ایران با آذربایجان
بیله سوار- گذرگاه مرزی ایران با آذربایجان
جلفا- گذرگاه مرزی ایران با آذربایجان
بازرگان- گذرگاه مرز ایران با ترکیه
رازی- گذرگاه مرزی ایران با ترکیه و در نزدیکی شهر وان
خسروی- گذرگاه مرزی ایران با عراق
تمرچین- گذرگاه مرزی ایران با عراق
مهران- گذرگاه مرزی ایران با عراق
باشماق- گذرگاه مرزی ایران با اقلیم کردستان
شلمچه- گذرگاه مرزی ایران با عراق
میرجاوه- گذرگاه مرزی ایران با پاکستان
میلک- گذرگاه مرزی ایران با افغانستان نزدیک زابل و استان نیمروز افغانستان
دوغارون- گذرگاه مرزی ایران با افغانستان در تایباد  نزدیک به استان هرات
سرخس- گذرگاه مرزی ایران با ترکمنستان
باجگیران- گذرگاه مرزی ایران با ترکمنستان
لطف آباد- گذرگاه مرزی ایران با ترکمنستان
فهرست